საინფორმაციო შეხვედრა ვალდორფის სკოლის მოსწავლეებთან
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრმა ვალდორფის სკოლის მოსწავლეებთან საინფორმაციო შეხვედრა გამართა.
მოსწავლეებს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ატმოსფერული ჰაერის სამმართველოს ხელმძღვანელი ნოე მეგრელიშვილი შეხვდა და დეტალურად ესაუბრა ოზონის დაცვის საერთაშორისო დღის ისტორიასა და მნიშვნელობაზე, ასევე მოსწავლეებმა მოისმინეს პრეზენტაცია ოზონის შრის და ამ მხრივ საქართველოში არსებული რეალობისა და მიღწეული შედეგების შესახებ.
შეხვედრაზე მოსწავლეები გამოცხადებული კონკურსის პირობებს გაეცნენ, რომელიც გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით პროექტის - „ინსტიტუციური შესაძლებლობების გაძლიერება მონრეალის ოქმის განხორციელების ხელშეწყობისთვის“ - ფარგლებში ოზონის შრის საერთაშორისო დღის აღსანიშნავად იმართება გზავნილით: “დაიცავი ოზონის შრე - დაიცავი სიცოცხლე დედამიწაზე”. კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ როგორც VII-XII კლასის სკოლის მოსწავლეებს, ასევე სტუდენტებსა და გრაფიკოსებს.

Informational meeting with the Waldorf School students
The Environmental Information and Education Centre held an informational meeting with the Waldorf School students.
The head of the Service of Ambient Air Protection of the Ministry of Environment Protection and Agriculture Noe Megrelishvili met the students and spoke to them about the importance and history of the International Day for the Preservation of the Ozone Layer. The students also heard a presentation concerning the ozone layer, the current situation and achieved results of Georgia in this direction.
During the meeting the students got the information concerning the new contest of the centre that is supported by UNDP within the project ,,Strengthening Institutional Capacity to Promote Implementation of the Montreal Protocol'' and is dedicated to the celebration of the International Day for the Preservation of the Ozone Layer with the slogan - ,,Protect the Ozone Layer- Protect the Earth’’. School Students of VII-XII classes, as well as University students and video graphic artists can participate in the contest.