პოსტერების კონკურსი - ატმოსფერული ჰაერის დაცვა
თუ ხარ გარემოსდაცვითი საკითხებით დაინტერესებული აქტიური მოქალაქე და ფიქრობ, რომ შენი მოსაზრებები ფართო აუდიტორიას იმსახურებს, მაშინ ეს კონკურსი შენთვისაა.
შექმენი და გაგვიზიარე შენი უნიკალური პოსტერი, რომელიც ატმოსფერულ ჰაერთან დაკავშირებულ შენს ხედვას გადმოსცემს.
კონკურსში მონაწილეობა შეუძლია ყველას, ვინც:
დაინტერესებულია გარემოსდაცვითი საკითხებით
აცნობიერებს საქართველოში ატმოსფერულ ჰაერთან დაკავშირებულ პრობლემებს და მის აღმოსაფხვრელად საზოგადოების აქტიური ჩართულობის აუცილებლობას
ფიქრობს, რომ შეუძლია საკუთარი განსხვავებული ხედვისა და გზების შემოთავაზება მდგომარეობის გასაუმჯობესებლად
პოსტერი უნდა აკმაყოფილებდეს შემდეგ მოთხოვნებს:
A1 ფორმატი (59.4სმ x 84.1სმ) ან უფრო დიდი (ელექტრონული ვერსია, PDF ფორმატში)
პოსტერში გამოყენებული სიტყვების რაოდენობა არ უნდა აღემატებოდეს 400-ს
ნაშრომი უნდა შესრულდეს ქართულ ენაზე
დაცული უნდა იყოს პლაგიატის წინააღმდეგ არსებული ზოგადი სტანდარტები
პოსტერი არ უნდა მოიცავდეს მხოლოდ ტექსტს და გაფორმებული უნდა იყოს თემასთან დაკავშირებული ფოტოებით, ცხრილებით, დიაგრამებით, რუკებით ან/და სხვა საშუალებებით ვიზუალური თვალსაჩინოებისთვის
პოსტერის თემატიკა უნდა ეხებოდეს ატმოსფერული ჰაერის ხარისხის გაუმჯობესების ქმედებებს, საზოგადოების ცნობიერებისა და განათლების მნიშვნელობას პრობლემის გადაჭრაში
პოსტერისთვის შერჩეული თემატიკა შეიძლება ეხებოდეს ჩამოთვლილი საკითხებიდან ერთ-ერთს:
ატმოსფერული ჰაერის ხარისხის გაუმჯობესების პოლიტიკა
საზოგადოების როლი ატმოსფერული ჰაერის ხარისხის გაუმჯობესებაში
გარემოსდაცვითი განათლებისა და ინფორმირების როლი ატმოსფერულ ჰაერთან დაკავშირებული პრობლემების  გადაჭრაში
პოსტერში განხილული პრობლემის აღმოსაფხვრელად უნდა  იყოს წარმოდგენილი ავტორის რეკომენდაციები/რჩევები მიზნის მისაღწევად.
პოსტერი არ უნდა იყოს მხოლოდ აღწერითი ხასიათის და მასში აუცილებლად უნდა ჩანდეს ავტორის ინდივიდუალური ხედვა და მოსაზრება შესაბამისი არგუმენტაციით.
ავტორი პოსტერში განხილული პრობლემის მასშტაბის და ადგილმდებარეობის არჩევასა და თემატიკის კონკრეტიზაციაში მთლიანად თავისუფალია.
პოსტერების მიღების ბოლო ვადაა 1 ნოემბერი. გთხოვთ, პოსტერები გამოაგზავნოთ ელექტრონულად, PDF ფორმატში.
10 საუკეთესო პოსტერის ავტორისთვის გაიმართება საინფორმაციო შეხვედრა საქართველოში ატმოსფერული ჰაერის დაცვის პოლიტიკის შესახებ. ამავე ღონისძიებაზე მოეწყობა პოსტერების გამოფენა და გამოვლინდება 3 საუკეთესო პოსტერი, რომელთა ავტორებიც დაჯილდოვდებიან სპეციალურად დაწესებული პრიზებით!

Poster contest - Atmospheric Air Protection
If you are an active citizen interested in environmental issues and think that your opinions deserve a wide audience, then this contest is for you
Create and share your one-of-a-kind poster depicting your vision of atmospheric air.
The contest  is open to anyone who:
Interested in environmental issues
Realizes the problems related to the air in Georgia and the need for active involvement of the society to eliminate it
Thinks he can offer his own different vision and ways to improve the situation
The poster must meet the following requirements:
A1 format (59.4 cm x 84.1 cm) or larger (electronic version, PDF format).
The number of words used in the poster should not exceed 400.
The work must be done in Georgian.
General standards against plagiarism must be observed.
The poster should not be just text and should be decorated with related photos, spreadsheets, diagrams, maps, and/or other visual aids.
The theme of the poster should be related to the actions of improving air quality and the importance of public awareness and education in solving the problem.
The theme chosen for the poster may be related to one of the following:
Atmospheric air quality improvement policy
The role of society in improving ambient air quality
The role of environmental education and awareness in solving atmospheric air pollution problems
In order to eliminate the problem discussed in the poster, the author's recommendations or tips to achieve the goal should be presented.
The poster should not be merely descriptive and should necessarily reflect the author's individual vision and opinion with appropriate arguments.
The author is completely free to choose the scale and location of the problem discussed in the poster and to specify the topic.
The deadline for posters is November 1. Please send the posters electronically in PDF format.
An information meeting on atmospheric air protection policy in Georgia will be held for the authors of the 10 best posters. An exhibition of posters will be organized at the same event, and the 3 best posters will be revealed, the authors of which will be awarded special prizes!