სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრი, ინფორმაციული ტექნოლოგიების სფეროში მოღვაწე კომპანიებს 2017 წლის 17 აგვისტოს, 17:00 საათზე გიწვევთ ღია კარის დღეზე, სადაც გაიმართება გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და ცოდნის მართვის სისტემის მასშტაბირებადი ინფრასტრუქტურის მეორე კომპონენტის ტექნიკური დავალების (https://goo.gl/oBpfaf) პრეზენტაცია.
შეხვედრა გაიმართება სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის საკონფერენციო დარბაზში, II სართულზე (მის.: ბ. ჟღენტის ქ.N35, თბილისი, საქართველო).
2016 წლის 13 დეკემბერს დაიწყო სისტემის განვითარების პირველი ეტაპი, რომელმაც მოიცვა მონაცემთა ადმინისტრირების, ცოდნის მართვის დომენი და კლიმატის მოდულის საპილოტე სცენარი.
მეორე კომპონენტის ფარგლებში დაგეგმილია: 3 ანალიტიკური მოდულის რეალიზაცია შესაბამის წყარეოებთან ინტეგრაციით. ბილინგის სისტემის იმპლემენტაცია, საჯარო პორტალის შექმნა  სხვადსხვა პორტაბელური მოწყობილობებისთვის. მონაცემთა შეგროვებისა და შიდა მოხმარების/საოპერაციო მობილური აპლიკაციების შექმნა.
პროექტის “გლობალური გარემოს მონიტორინგის გაუმჯობესებისა და მის შესახებ ცოდნის ამაღლების მიზნით ინფორმაციის მართვის ჰარმონიზება საქართველოში“ ფარგლებში დაგეგმილია გარემოსდაცვითი ინფორმაციის და ცოდნის მართვის სისტემის შექმნა/განვითარება, რომელიც გარემოზე ზემოქმედების ტრენდების მონიტორინგის გზით, კერძოდ კი არსებული გარემოსდაცვითი ინფორმაციის (კლიმატის ცვლილება/ბიოლოგიური მრავალფეროვნება/ მიწის გაუდაბნოება და დეგრადაცია) თავმოყრისა და მუდმივი განახლების, ასევე სისტემის ანალიტიკურ საშუალებებზე დაყრდნობით მოგვცემს მართვის შესაძლებლობების განვითარების, მტკიცებულებაზე დაფუძნებული პოლიტიკის შემუშავების ხელშეწყობისა და გადაწყვეტილების მიღების საშუალებას.

The Eiec invites companies working in the field of information technology to an open house on August 17, 2017 at 17:00, where the second task of the scalable infrastructure of the second component of the environmental information and knowledge management system will be held (the presentation). (https://goo.gl/oBpfaf  )
The meeting will be held in the conference hall of the LEPL Eiec on the II floor (address: B. Zhgenti St. N35, Tbilisi, Georgia).
On December 13, 2016, the first phase of system development began, which included data administration, a knowledge management domain, and a climate module pilot scenario.
The second component is planned: the implementation of 3 analytical modules with integration with relevant sources. implementation of the billing system and creation of a public portal for various portable devices. Creating data collection and internal usage/operating mobile applications.
Within the framework of the project "Harmonization of Information Management in Georgia to Improve Global Environment Monitoring and Raise Awareness", it is planned to create / develop an environmental information and knowledge management system by monitoring environmental impact trends, in particular existing environmental information (climate change, biodiversity, and degradation), which will enable us to develop management capabilities, facilitate evidence-based policy development, and decision-making based on aggregation and continuous updating, as well as system analytics.