„მწვანე ბანაკი - ,,კლიმატის ელჩები’’ მონაწილეთა შერჩევას იწყებს!
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრი პროექტის - „კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული კატასტროფების რისკის შემცირება საქართველოში“ ფარგლებში აცხადებს მწვანე ბანაკისთვის -  ,,კლიმატის ელჩები’’ მონაწილეების შერჩევას.
ბანაკში მონაწილეობის მიიღება შეუძლიათ 15–17 წლის ახალგაზრდებს, რომლებიც შეუერთდებიან მოხალისეების ქსელს და მონაწილეობას მიიღებენ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მიერ დაგეგმილ ცნობიერების ასამაღლებელ აქტივობებში.
ბანაკი მიზნად ისახავს ახალგაზრდებში გარემოს დაცვისა  და კლიმატის ცვლილებასთან დაკავშირებული საკითხების შესახებ ცნობიერების ამაღლებას,  მონაწილეებს შორის გუნდური მუშაობის უნარ-ჩვევების გაძლიერებას, გარემოსდაცვითი ადვოკატირების კამპანიის დაგეგმვასა და მართვას, არაფორმალური განათლების მიდგომების გამოყენებით.
ბანაკის შედეგად მონაწილეები, ლიდერებთან ერთად, შეიმუშავებენ ერთობლივ ინიციატივებს გარემოსდაცვით საკითხებზე.
„მწვანე ბანაკი“ გაიმართება 2-11 სექტემბერს ბაკურიანში.
30 ახალგაზრდა შეირჩევა მთელი საქართველოს მასშტაბით.
განაცხადების გამოგზავნის ბოლო ვადაა 15 აგვისტო.
მონაწილეთა შერჩევა მოხდება ორ ეტაპად:
1. სააპლიკაციო ფორმა - იხ. დანართი (სამოტივაციო წერილი და მონაწილის ვიდეო მიმართვა, საქართველოში კლიმატის ცვლილებით გამოწვეულ პრობლემებსა და გადაჭრის გზებზე. ვიდეო მიმართვის ხანგრძლივობაა 3 წუთი და იგი უნდა ასახავდეს კონკრეტულ საპროექტო იდეას).
მწვანე ბანაკი ,,კლიმატის ელჩები" გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მიერ გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) ფართომასშტაბიანი ინიციატივის ,,კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული კატასტროფების რისკის შემცირება საქართველოში" ფარგლებში იმართება, რომელიც საქართველოს მოსახლეობის კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული კატასტროფებისგან დაცვას ემსახურება და კლიმატის მწვანე ფონდის (GCF), საქართველოს, შვედეთისა და შვეიცარიის მთავრობების მხარდაჭერით ხორციელდება.
ბანაკთან დაკავშირებით, დამატებითი ინფორმაციისთვის, საკონტაქტო პირია - გვანცა ჯანჯღავა (ტელ: +995 591510055 ელ.ფოსტა: gvantsa.janjgava@eiec.gov.ge)

The EIEC is announcing the selection of participants for the Green Camp-"Climate Ambassadors" within the project - "Reducing the risk of climate-driven disasters in Georgia".
Young people aged 15-17 who will join the volunteer network are welcome to enter  the camp and take part in awareness raising activities planned by the EIEC.
The camp aims to raise awareness among young people about topics regarding environmental protection and climate-driven disasters, strengthen teamwork skills among participants, and plan and manage an environmental advocacy campaign using non-formal education approaches.
As a result the camp will inspire participants to work together with the leaders and create cooperative environmental initiatives and activities.
Green camp will be held on September 2-11 in Bakuriani.
Thirty young people will be selected throughout Georgia.
The deadline of sending the applications is August 15.
Participants will be selected in two stages:
1. Application form—see Appendix (motivational letter and video appeal of the participant on the climate-driven disaster problems in Georgia and ways to solve them). The video appeal duration has to be 3 minutes and reflect a specific project idea.
2. Interview
The Green Camp "Climate Ambassadors" is organised by the EIEC under the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia within the large-scale initiative of the United Nations Development Program (UNDP) "Reducing the risk of climate-driven disasters in Georgia,",that serves to protect the Georgia population from climate-driven disasters and is implemented with the support of the Green Climate Fund (GCF), the governments of Georgia, Sweden, and Switzerland.
For further information about the camp Gvantsa Janjgava can be reached at +995 591510055 or gvantsa.janjgava@eiec.gov.ge