მდგრადი საჯარო შესყიდვების შესახებ სასწავლო კურსი
მიმდინარე წლის 12-13 ოქტომბერს, საქართველოში მდგრადი საჯარო შესყიდვების შესახებ ორდღიანი ონლაინ სასწავლო კურსი ჩატარდება.
სასწავლო კურსის მიზანია, საქართველოში მდგრადი საჯარო შესყიდვების კონცეფციის სარგებლის, მდგრად საჯარო შესყიდვებთან დაკავშირებული სამართლებრივი დებულებების პროექტების, საქართველოს მდგრადი საჯარო შესყიდვების კრიტერიუმებისა და მდგრადი საჯარო შესყიდვების განხორციელების მაგალითების, მათ შორის, ევროკავშირში მდგრადი საჯარო შესყიდვების მაგალითების განხილვა.
სასწავლო კურსი ტარდება ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული EU4Environment პროგრამის ფარგლებში, საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის, სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოსა და გაეროს გარემოსდაცვითი პროგრამის (UNEP) მჭიდრო თანამშრომლობით.
მდგრადი საჯარო შესყიდვების შესახებ სასწავლო კურსში მონაწილოების მისაღებად, აგრეთვე, სასწავლო კურსის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისთვის  საკონტაქტო პირია ნათელა ბლიაძე - გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის პროექტის კოორდინატორი (მობ: +995 598 21 82 85, ელ. ფოსტა: Natela.Bliadze@eiec.gov.ge).

Training Course on Sustainable Public Procurement
A two-day online training course on sustainable public procurement will be held in Georgia on October 12–13 of this year.
The aim of the training course is to discuss the concept of sustainable public procurement benefits in Georgia, draft legal provisions related to sustainable public procurement,criteria for sustainable  public procurement  in Georgia, including examples of sustainable public procurement in the European Union.
The training program is delivered as part of the EU4Environment program, that is funded by the European Union, in close collaboration with the State Procurement Agency, the United Nations Environment Program, and the Environmental Information and Education Center of Georgia's Ministry of Environment and Agriculture (UNEP).
To receive information about online course of sustainable public procurement and to participate in the course you should contact Natela Bliadze - project coordinator of theEIEC (Mob: +995 598 21 82 85, e-mail: Natela.Bliadze@eiec.gov.ge) .
To register, visit the link: https://forms.gle/iSJaGRrVfCFgaAsQ8
For more information about the training course, please see: https://www.eu4environment.org/.../training-course-on.../