„აკვაკულტურის შესახებ“ საქართველოს კანონის თანახმად, საზღვაო სივრცის ფარგლებში აკვაკულტურის საქმიანობის განსახორციელებლად საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტო წარმოგიდგენთ საზღვაო სივრცის ფარგლებში აკვაკულტურისათვის გამოყოფილი ზონების პროექტს.
აკვაკულტურისათვის გამოყოფილი ზონების პროექტის შემუშავება ევროკავშირისა და გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის (FAO) ხმელთაშუა ზღვის მეთევზეობის გენერალური კომისიის (GFCM) მხარდაჭერით განხორციელდა.
საჯარო განხილვის მიზნით შენიშვნებისა და მოსაზრებების წარდგენის უფლება აქვს ნებისმიერ დაინტერესებულ პირს.
ზონებთან დაკავშირებით, შენიშვნები და წინადადებები, შეგიძლიათ წარმოადგინოთ გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოში 2023 წლის 20 მარტამდე (მისამართი: დ. აღმაშენებლის გამზ. N150) ან გამოგზავნოთ შემდეგ ელ-ფოსტაზე: info@nea.gov.ge
დანართი:
1. აკვაკულტურისთვის გამოყოფილი ზონები.
2. „საქართველოში გარემოს დაცვისა და კლიმატის ცვლილების წინააღმდეგ ბრძოლის მხარდაჭერა” (Support to Environmental Protection and Fight Against Climate Change in Georgia” (EPFACC)), ევროკავშირის პროექტის ფარგლებში ზონების პროექტის პირველადი ვერსია.

For public discussion - the project of zones located for aquaculture within the marine space
According to the Georgian Law ‘’on Aquaculture," in order to implement aquaculture activities within the marine space, the National Environment Agency of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia is submitting the project of zones located for aquaculture within the marine space.
The development of the project of allocated areas for aquaculture was carried out with the support of the European Union and the General Fisheries Commission for the Mediterranean (GFCM) of the Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO).
Anyone with an interest in public debate has the right to introduce notes and opinions.
The comments and notes regarding the zones need to be submitted to the National Environment Agency of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia by March 20, 2023. The address is Agmashenebeli Avenue, N150, or you can send an email to info@nea.gov.ge.
Appendix:
1. Zones allocated for aquaculture.
2. "Support for Environmental Protection and Fight Against Climate Change in Georgia '' (EPFACC), the initial version of the zone project within the European Union project.