„სატყეო სკოლა” მონაწილეთა შერჩევას იწყებს!
თუ ხარ დაინტერესებული მეტყევის პროფესიით, ტყის მართვის სისტემით ან ტყის ბიომრავალფეროვნებით და, ამავდროულად, ხარ IX-XII კლასის მოსწავლე, მაშინ ეს პროგრამა შენთვისაა.
„სატყეო სკოლაში” მონაწილეობისთვის საჭიროა:
გაინტერესებდეს ტყესთან დაკავშირებული საკითხები;
გთხოვთ, გაითვალისწინოთ, სატყეო სკოლაში სწავლა გაიმართება სამშაბათსა და ხუთშაბათს, 16:00-დან 18:00 საათამდე, ZOOM-ის პლატფორმის გამოყენებით.
სკოლის ფარგლებში მონაწილეები გაეცნობიან ტყესთან დაკავშირებულ საკითხებს, ასევე, განივითარებენ კრიტიკული აზროვნების, საკუთარი მოსაზრების დაცვისა და გუნდური მუშაობის უნარს და, რაც მთავარია, შეიძენენ მეგობრებს მთელი ქვეყნის მასშტაბით.
✅ ტყეზე მონიტორინგისა და კანონაღსრულების მექანიზმები, ტყის ჭრის აღრიცხვიანობა
✅თამაშები
სწავლის დასრულების შემდეგ, გადმოგეცემათ სერტიფიკატები და სამახსოვრო საჩუქრები; გახდებით გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მეგობრები და შესაძლებლობა გექნებათ, აქტიურად ჩაერთოთ ცენტრის მომავალ აქტივობებში.
✅გაითვალისწინეთ, სატყეო სკოლაში მოსწავლის სტატუსი მიენიჭება მხოლოდ იმ მონაწილეს, რომელიც რეგულარულად დაესწრება ლექციებს. საპატიოდ ჩაითვლება მხოლოდ 2 გაცდენა.
✅პროგრამაზე რეგისტრაციისთვის, გთხოვთ, გადახვიდეთ ბმულზე და შეავსოთ სააპლიკაციო ფორმა -  https://forms.gle/1nyM53YqPRFUKYz1A
✅განაცხადების მიიღების ბოლო ვადაა 2 ოქტომბერი
კურსი შემუშავებულია „საქართველოში ტყის სექტორის რეფორმის განხორციელების მხარდაჭერა - ECO.Georgia“ პროექტის ფარგლებში,  კლიმატის მწვანე ფონდის (GCF), საქართველოს მთავრობის, გერმანიის ეკონომიკური თანამშორმლობისა და განვითარების ფედერალური სამინისტროს (BMZ), შვეიცარიის განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს (SDC) თანადაფინანსებით. პროექტის სამთავრობო პარტნიორია საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო, ხოლო პროექტის განმახორციელებელი პარტნიორები არიან: გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოება (GIZ), ეროვნული სატყეო სააგენტო,  გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტი, გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრი,  სოფლის განვითარების სააგენტო.
დამატებითი ინფორმაციისთვის დაუკავშირდით: ქეთევან ორველაშვილს (ტელ: 577 951 851, ელფოსტა: ketevani.orvelashvili@eiec.gov.ge)

PARTICIPANT ACCEPTANCE TO "FORESTRY SCHOOL" BEGINS!
If you are an IX-XII class student interested in the forestry profession, the system of forest management, and biodiversity, then this program is for you.
We are looking for positive and full-of-energy people who are interested in all of the forest topics.
for taking part in forestry school is required:
to be an IX-XII class student
to be interested in forestry issues
to be able to spend four hours a week with us and to have access to the internet
Please take into consideration that the forestry school class learning process will be held on Tuesdays and Thursdays from 4:00:p.m. to 6:00 p.m.
Within the program, the students will become acquainted with the forest topics, develop the skills of critical thinking, teamwork, defending their own opinions, and most importantly, make friends all over the country.
✅Georgian forests and their importance at the global level
✅The role of forest in achieving forest sustainable development
✅Biodiversity of forests
✅Climate change and its influence on the forest and natural hazards
✅ Energy efficiency, alternative fuels as an attempt to reduce the pressure of the forest
✅Protected areas, ecotourism
✅ Forest monitoring and law enforcement mechanisms, deforestation accounting.
✅Profession of the forester, forest education, employment sectors.
✅Media literacy
Various approaches will be used during the learning process
✅ Discussion of the real examples
✅Games
✅ Interesting guests
✅ Field trips
After finishing the learning process you will receive certificates and memory gifts, become friends with EIEC, and be involved in the center's activities.
✅Please take into account that the status of the student in the forestry school will be granted only to the participant who regularly attends the lectures. Only two absences will be counted as honorable.
✅please visit the link to register for the program -  https://forms.gle/1nyM53YqPRFUKYz1A
✅ The deadline for applications is October 2.
the course is implemented within the project ‘’ Support of forest sector reform in Georgia ECO-Georgia’’co-financed by the Government of Georgia, the Green Climate Fund  (GCF) German Federal Ministry for Economic Cooperation and development (BMZ), and the Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC) The government partner of the project is the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, the implementing partners are the German Society for International Cooperation (GIZ) The National Forestry Agency, The Department of Environmental Supervision, EIEC, and The Rural Development Agency. For more information please contact Ketevan Orvelashvili: ketevani.orvelashvili@eiec.gov.ge).