საგრანტო კონკურსი „ბუნებაზე დაფუძნებული გადაწყვეტილებები (NBS) ბიომრავალფეროვნებისთვის, ადამიანის კეთილდღეობისთვის და ტრანსფორმაციული ცვლილებებისთვის“ აცხადებს განცხადებების მიღებას
ევროპული ბიომრავალფეროვნების პარტნიორობის (Biodiversa+) საგრანტო კონკურსი „ბუნებაზე დაფუძნებული გადაწყვეტილებები (NBS) ბიომრავალფეროვნებისთვის, ადამიანის კეთილდღეობისთვის და ტრანსფორმაციული ცვლილებებისთვის“ აცხადებს განცხადებების მიღებას.
Biodiversa+ ევროპული ბიომრავალფეროვნების პარტნიორობის საგრანტო კონკურსის მიზანია ბიომრავალფეროვნების მიმართულებით გამორჩეული ხარისხის კვლევების განვითარების ხელშეწყობა და ჰარმონიზაცია, საზოგადოების ცნობიერების ამაღლება და პოლიტიკის შემუშავება.
კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად, აუცილებელია კონსორციუმის შექმნა, სადაც ქართველ მეცნიერებთან ერთად ევროკავშირის წევრი სხვადასხვა ქვეყნის წარმომადგენლები იქნებიან ჩართულები.
პროექტის განაცხადისთვის საჭიროა იყოთ კონსორციუმში,  გამოიყენეთ დამხმარე პლატფორმა, სადაც მოიძიებთ პოტენციურ პარტნიორებს - https://proposals.etag.ee/biodiversa/2023/partner-search
პირველ ეტაპზე განაცხადებს ევროპული ბიომრავალფეროვნების პარტნიორობის ექსპერტები განიხილავენ, მომდევნო ეტაპზე კი საგრანტო დაფინანსების განაწილების პროცესში პროექტის პარტნიორი და თანადამფინანსებელი გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო ჩაერთვება.
აპლიკაციის შევსების ბოლო ვადაა 10 ნოემბერი.
დამატებით ინფორმაციისთვის გაეცანით პარტნიორობის ოფიციალურ ვებ გვერდს - https://www.biodiversa.eu/2023/06/05/2023-2024-joint-call/
კონკურსთან დაკავშირებით საკონტაქტო პირია: გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს  ბიომარვალფეროვნებისა და სატყეო დეპარტამენტის ხელმძღვანელის მოადგილე ლიანა გიორგაძე - lika.giorgadze@mepa.gov.ge

(BIODIVERSA+) ‘’ Nature-based solutions (NBS) for biodiversity, human well-being, and transformative changes’’ calls for applications
The grant contest of the European Biodiversity Partnership (BIODIVERSA+) ‘’ Nature-based solutions (NBS) for biodiversity, human well-being, and transformative changes’’ calls for applications.
The aim of the Biodiversa+ European Biodiversity Partnership grant contest is to promote and harmonize the development of outstanding quality research in the field of biodiversity, raise public awareness, and develop policy.
To take part in the contest, a consortium is needed where, together with the Georgian scientists, representatives of EU member countries will be involved.
https://proposals.etag.ee/biodiversa/2023/partner-search
To apply for a project, you need to be in a consortium. Use the support platform where you will find potential partners
In the first stage, the applications will be discussed by biodiversity partnership experts; in the second stage, the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia project partner and co-financier in the process of distribution of grant funding will be involved.