საქართველოს კლიმატის ცვლილების კანონის თეთრი წიგნი
გიზიარებთ გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტის, ვესტმინსტერის დემოკრატიის ფონდისა (WFD) და გაერთიანებული სამეფოს მხარდაჭერით შემუშავებულ საკონსულტაციო დოკუმენტს - საქართველოს კლიმატის ცვლილების კანონის თეთრ წიგნს.
კლიმატის ცვლილების კანონის თეთრი წიგნი  მოიცავს ძირითად პრინციპებს, რომელიც საქართველოს კლიმატის ცვლილების კანონში უნდა აისახოს. თეთრი წიგნის მიზანი საქართველოს კლიმატის ცვლილების კანონის შემუშავებისთვის ფართო საზოგადოებრივი დისკუსიისა და კონსულტაციების გაგრძელებაა. ამ პროცესს კომიტეტი გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის ჩართულობით წარმართავს.
თეთრ წიგნთან დაკავშირებით ეროვნული კონსულტაციები გაიმართება ქ.გორში, ქ.ბათუმსა და ქ.თბილისში.
მიღებული მოსაზრებებისა და გამართული ეროვნული კონსულტაციების საფუძველზე შემუშავდება საქართველოს კანონი კლიმატის ცვლილების შესახებ.
გთხოვთ, თქვენი მოსაზრებები თეთრ წიგნში წარმოდგენილ საკითხებთან დაკავშირებით 2023 წლის 11 დეკემბრის ჩათვლით გამოგვიგზავნოთ შემდეგ ელ-ფოსტაზე: info@eiec.gov.ge
კლიმატის ცვლილების თეთრი წიგნი იხილეთ ბმულზე: https://web-api.parliament.ge/storage/files/shares/Komitetebi/garemo/White-Paper-WDF-geo.pdf?fbclid=IwAR0MHGbWgUasQmIoxllesGiaSODUPAuQ6r-qnTN_kPLjBzaNZ93vt6Qwof8
დამატებითი ინფორმაციისთვის, კლიმატის ცვლილების კანონის მწვანე და თეთრი წიგნების შესახებ საინფორმაციო ვიდეო შეგიძლიათ იხილოთ შემდეგ ბმულზე: https://www.youtube.com/watch?v=r0QBeSG8aPE&t=1s

We are pleased to share with you the White Book on the Climate Change Law of Georgia, a consultation document created with assistance from the Environment and Natural Resources Committee, the Westminster Foundation for Democracy (WFD), and the United Kingdom.
The primary guidelines that the Georgia Climate Change Law ought to follow are listed in the White Book on Climate Change Law. The white book's objective is to carry on the extensive public consultation and discussion process for the creation of Georgia's Climate Change Law. The committee, in collaboration with the EIEC, will oversee this procedure.
National consultations regarding the White Book will be held in Gori, Batumi, and Tbilisi.
On the basis of the opinions received and the national consultations held, the law of Georgia on climate change will be developed.
Please send us your opinions on the issues presented in the White Book by December 11, 2023, to the following e-mail address: info@eiec.gov.ge.
See the White Book on climate change at the link: https://web-api.parliament.ge/storage/files/shares/Komitetebi/garemo/White-Paper-WDF-geo.pdf?fbclid=IwAR0MHGbWgUasQmIoxllesGiaSODUPAuQ6r-qnTN_kPLjBzaNZ93vt6Qwof8
For more information, an informative video on the Green and White Book on Climate Change Law can be found at the following link: https://www.youtube.com/watch?v=r0QBeSG8aPE&t=1s