ერუშეთის ეროვნული პარკის და ცივ-გომბორის აღკვეთილის მართვის გეგმების საჯარო განხილვები
2024 წლის 7 თებერვალს, 12:00 საათზე, საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის საგარეჯოს დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრში (მის: საგარეჯო, შოთა რუსთაველის ქ.-N240) გაიმართება ცივ-გომბორის აღკვეთილის ტყის მართვის გეგმის პროექტის საჯარო განხილვა.
ასევე, 2024 წლის 9 თებერვალს, 12:00 საათზე, ახალციხის მუნიციპალიტეტის მერიის შენობაში (მის: ახალციხე, მ. კოსტავას ქუჩა N18) გაიმართება ერუშეთის ეროვნული პარკის ტყის მართვის გეგმის პროექტის საჯარო განხილვა.
ერუშეთის ეროვნული პარკის და ცივ-გომბორის აღკვეთილის ტყის ინვენტარიზაციის სამუშაოები განახორციელა ტენდერში გამარჯვებულმა კომპანია „მ3“-მა.
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში წარმოდგენილია შემდეგი სახის ინფორმაცია:
1. * ცივ-გომბორის აღკვეთილის  ტყის მართვის გეგმის პროექტი;
* ჯამური ცხრილები;
2. * ერუშეთის ეროვნული პარკის ტყის მართვის გეგმის პროექტი;
შენიშვნებისა და კომენტარებისთვის,  6 თებერვლამდე, დაუკავშირდით ბიომრავალფეროვნებისა და სატყეო დეპარტამენტის ტყის პოლიტიკის სამმართველოს მეორე კატეგორიის უფროს სპეციალისტს - შალვა ნოზაძეს (ტელ: 551 000 017, ელ-ფოსტა: S.nozadze@mepa.gov.ge).
დამატებითი დოკუმენტაცია ცივ-გომბორის აღკვეთილის და ერუშეთის ეროვნული პარკის ტყის მართვის გეგმების პროექტების შესახებ იხილეთ ბმულზე -

Public hearings of Erusheti National Park and Tsiv-Gombori managed reserve management plans
A public hearing regarding the Civ-Gombori forest management plan project will take place on February 7, 2024, at 12:00, at the Sagarejo Democratic Engagement Center of the Sagarejo Municipality (address: Sagarejo, Shota Rustaveli St.-N240).
Also, on February 9, 2024, at 12:00, a public hearing of the Erusheti National Park Forest Management Plan project will be held in the Akhaltsikhe Municipality City Hall building (address: Akhaltsikhe, M. Kostava Street N18).
The inventory works of Erusheti National Park and the Tsiv-Gombori managed reserve forest were carried out by the company "M3," which won the tender.
The Ministry of Environmental, Protection, and Agriculture of Georgia presents the following information:
1.* Project of Tsiv-Gombori Forest Management Plan;
* total tables;
* tax descriptions;
*Cartographic materials.
2. * Erusheti National Park forest management plan project;
For notes and comments, contact Shalva Nozadze, senior specialist of the second category of the Forest Policy Division of the Department of Biodiversity and Forestry (tel: 551 000 017, e-mail: S.nozadze@mepa.gov.ge) by February 6.
See the link for more information on the drafts of the forest management plans for Erusheti National Park and Tsiv-Gombori.