შეხვედრა სამონადირეო მეურნეობის სპეციალური ლიცენზიის გაცემის შესახებ
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ორგანიზებით, 2024 წლის 27 მარტს 11:00 საათზე ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტში (მის: ააიპ კოლეჯი ჰორიზონტის საკონფერენციო დარბაზში -ქ. ჟორდანიაN76-ის მიმდებარედ) გაიმართება შეხვედრა.
შეხვედრის მიზანია ა(ა)იპ ,,საქართველოს მონადირეთა კავშირის“ განცხადების განხილვა  და სამონადირეო მეურნეობის სპეციალური ლიცენზიის გაცემის მიზნით აუქციონის გამოცხადებასთან დაკავშირებულ საკითხებზე მსჯელობა.
სამონადირეო მეურნეობის შექმნა დაგეგმილია გურიის რეგიონში, ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტის ჯუმათის სატყეო უბნის I, II, III და IV კვარტლებში 625 ჰა ფართობზე, სახელმწიფო ტყის  ტერიტორიაზე.

Meeting on issuing a special license for hunting
A meeting will be held on March 27, 2024 at 11:00 a.m. in Lanchkhuti Municipality (in the conference hall of AIP College Horizon - adjacent to St. Jordania N76), organized by the Ministry of Environment Protection and Agriculture of Georgia.
The purpose of the meeting is to discuss the announcement of the "Georgian Hunting Farm" on the issuance of a special hunting license and topics related to the auction announcement.
It is planned to create a hunting farm in the Guria region, in the I, II, III, and IV quarters of the Jumati forest area of the Lanchkhuti municipality, on an area of 625 ha in the territory of the state forest.