1, 2 და 3 აპრილს, რაჭის და ონის მუნიციპალიტეტებში, რაჭის ეროვნილი პარკის განვითარების ხელშეწყობის მიზნით დაგეგმილი პროექტების შესახებ, გაიმართება საინფორმაციო შეხვედრები ადგილობრივ თემებთან და დაინტერესებულ პირებთან
შეხვედრები გაიმართება გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროსა და ადგილობრივი მთავრობის ინიციატივით/
ადგილობრივ თემებთან ერთად განხილული  იქნება ისეთი პრიორიტეტული საკითხები, როგორიცაა არსებული ეროვნული პარკის საზღვრების დაზუსტება და დემარკაცია, რაჭის დაცული ტერიტორიების გაფართოებისა და განვითარების პერსპექტივები, მიმდინარე საქმიანობები, ასევე დაგეგმილი პროექტები, რაც უკავშირდება დაცული ტერიტორიებიდან მიღებულ სარგებელსა და სოციალურ-ეკონომიკური მდგომარეობის გაუმჯობესებას.

On April 1, 2, and 3, information meetings will be held to promote planned projects regarding Racha National Park Development. The meetings will be held for local communities and other stakeholders
The meetings will be held on the initiative of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia and the local government.
With local comunities will be discussed such crucial topics such as clarification and demarcation of existing national park boundaries, the perspectives of prospects for the growth and development of Racha's protected areas, as well as ongoing and upcoming initiatives pertaining to the advantages of the protected areas and the enhancement of the socioeconomic environment.