აგრარულ და გარემოსდაცვით სფეროებში ცოდნის გაღრმავების მიზნით კონკურსი - კოლეჯების აგრო-ლიგა წელს მეორედ ტარდება.
კონკურსის მთავარი მიზანია აგრარულ სექტორში პროფესიული ცოდნის გავრცელება, საქართველოში აგრარული და გარემოსდაცვითი საგანმანათლებლო სფეროების განვითარება და წარმატებულ სტუდენტთა ხელშეწყობა.
2024 წელს აგრო-ლიგა ჩატარდება შემდეგ საკონკურსო დარგებში:
• მევენახეობა
• მცენარეთა დაცვა
• მეფუტკრეობა
• სატყეო საქმე
• მეხილეობა
• ეკოლოგია, ბიომრავალფეროვნება.
კონკურსი ტარდება ტესტირების საშუალებით და მასში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ უმაღლესი სასწავლო დაწესებულებების შესაბამისი მიმართულების ბაკალავრიატის საფეხურის სტუდენტებს, პროფესიული კოლეჯების სტუდენტებს და პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამების მსმენელებს.
სარეგისტრაციო ბმული: https://agroliga.veta.ge/ka/register
პლატფორმაზე დარეგისტრირების შემდეგ, კონკურსის მონაწილეებს საშუალება ეძლევათ გაეცნონ სავარჯიშო ტესტებს და სასწავლო-შემეცნებით ლიტერატურას.
აგრო-ლიგა ჩატარდება მიმდინარე წლის მაისში, კონკურსის ზუსტი თარიღი და ადგილი მონაწილეებს ეცნობებათ მოგვიანებით.
კონკურსის შესახებ დეტალურ ინფორმაციას გაეცანით ბმულზე: https://agroliga.veta.ge/ka/page/rules
აგრო-ლიგის კონკურსი ორგანიზებულია სოფლის მეურნეობის განვითარების ასოციაციის მიერ, გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის პარტნიორობით, გაეროს განვითარების პროგრამისა (UNDP) და  შვეიცარიის განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს (SDC) მხარდაჭერით მიმდინარე პროექტის - „საქართველოს სოფლის მეურნეობაში პროფესიული განათლების სისტემის მოდერნიზაცია (ფაზა3)“ ფარგლებში.
კონკურსის წესების შესახებ დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად დაგვიკავშირდით ელ-ფოსტაზე: info.agroleague@gmail.com

Agro-League competition begins!
In order to improve knowledge in agricultural and environmental fields, the competition - Agro-League of Colleges is being held for the second time this year.
The main goal of the competition is to spread professional knowledge in the agricultural sector, develop agricultural and environmental educational fields in Georgia, and promote successful students.
In 2024, Agro-League will be held in the following competition fields:
• Viticulture
• plant protection
• Beekeeping
• Forestry business
• Fruit growing
• Ecology, biodiversity.
The competition is conducted using tests, and the participation in it is for undergraduate football students, students of professional colleges and students of professional educational programs.
Registration link: https://agroliga.veta.ge/ka/register
After registering on the platform, the participants of the competition have the opportunity to familiarize themselves with practice tests and educational-cognitive literature.
Agro-League will be held in May of this year, the exact date and place of the competition will be announced to the participants later.
Get detailed information about the competition at the link: https://agroliga.veta.ge/ka/page/rules
The Agro-League competition is organized by the Agricultural Development Association, in partnership with the Center for Environmental Information and Education, with the support of the United Nations Development Program (UNDP) and the Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC) within the framework of the ongoing project - "Modernization of the Vocational Education System in Georgian Agriculture (Phase 3)" .