კონფერენცია „გარემოსდაცვითი განათლება და მდგრადი განვითარება“ გაიმართა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს  გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის ორგანიზებით, სტუდენტური კონფერენცია „გარემოსდაცვითი განათლება და მდგრადი განვითარება“ გაიმართა.
კონფერენციაზე გამარჯვებულები გამოვლინდნენ, რომელთაც პრიზები გადაეცათ. პირველ ადგილზე აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტები მარიამ ფურცხვანიძე და ლალი ბალავაძე გავიდნენ, მეორე ადგილი ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტმა გიორგი კავთელაძემ დაიკავა, მესამე ადგილზე კი აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტი ინგა გოგნაძე გავიდა.
ღონისძიების მიზანია ხელი შეუწყოს ახალგაზრდების ჩართულობას გარემოსდაცვით საკითხებში, ასევე, აღნიშნულ პროცესში გამოწვევების იდენტიფიცირებას და შესაძლებლობების წინ წამოწევას.
სტუდენტურ კონფერენციაში  მონაწილეობა მიიღეს გარემოსდაცვითი საკითხების შესწავლით დაინტერესებულმა მაგისტრატურის და ბაკალავრიატის საფეხურის სტუდენტებმა. მომხსენებლებმა მდგრადი განვითარების მიზნების განხორციელებაში გარემოსდაცვითი განათლების როლზე  ისაუბრეს.
კონფერენცია გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) და შვედეთის მთავრობის მხარდაჭერით პროექტის „მმართველობის რეფომის ფონდი“ (GRF) ფარგლებში ჩატარდა.

Under the organisation of the EIEC of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, the student conference "Environmental Education and Sustainable Development" was held.
The winners were revealed and awards were given out at the conference. Mariam Furtsvanidze and Lali Balavadze, two Akaki Tsereteli State University students, won the contest. Giorgi Kavteladze, an Ilia State University student, placed second, while Inga Gognadze, an Akaki Tsereteli State University student, placed third.
The purpose of the event is to promote the involvement of young people in environmental issues, as well as identify challenges and promote opportunities in the mentioned process.
Master's and undergraduate students interested in studying environmental topics took part in the student conference. Speakers talked about the role of environmental education in the implementation of sustainable development goals.
The conference was held within the framework of the project "Governance Reform Fund" (GRF), with the support of the United Nations Development Program (UNDP) and the Swedish government.