მესტიის მუნიციპალიტეტში, მდინარე ცხვანდირზე შპს „მემული ჰესის“ 11.01 მგვტ დადგმული სიმძლავრის ჰიდროელექტროსადგურის (მემული ჰესის) მშენებლობა და ექსპლუატაცია
დაგეგმილი საქმიანობის გარემოზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ,  წარუდგინოთ  სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2023 წლის 2 ნოემბრის ჩათვლით მისამართზე: ქ. თბილისი, დ. აღმაშენებლის გამზირი N150 ან გაუგზავნოთ ელ-ფოსტაზე: eia@mepa.gov.ge
• 2023 წლის 12 ოქტომბერი, 17:00 საათი, მესტიის მუნიციპალიტეტი, ჭუბერის თემი, სოფ. ყარი, ყარ-სგურიშის საჯარო სკოლის შენობა

Construction and operation of an 11.01 MW hydroelectric power station (Memuli HPP) of "Memuli HPP" LLC on the Tshvandiri River in Mestia municipality
Samegrelo and Zemo Svaneti, Mestia, Village Kari, Samegrelo and Zemo Svaneti, Mestia, Khari village, Mestia municipality, Chuberi community, village
The EIEC of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia is publishing the environmental impact assessment report of the planned activity:
The written comments and opinions related to the environmental impact assessment report of the planned activity require submission in writing to the National Environmental Agency by November 2, 2023, inclusive, at the address: Tbilisi, D. Agmashenebeli Avenue N150, or by e-mail: eia@mepa.gov.ge.