შპს „მაქრო ქონსთრაქშენის“ მიერ საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე სასარგებლო წიაღისეულის (ქვიშა-ხრეშის) ღია კარიერული წესით მოპოვება
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ, წარუდგინოთ სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2024 წლის 12 თებერვლის ჩათვლით მისამართზე: ქ. თბილისი, დ. აღმაშენებლის გამზირი N150 ან გაუგზავნოთ ელ-ფოსტაზე: eia@mepa.gov.ge
დეტალური ინფორმაციისთვის იხილეთ ბმული - https://ei.gov.ge/ka/info/e04669ab-f1a1-4533-b9ee-8d26be70a89c
• 2024 წლის 8 თებერვალს 12:00 საათზე საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის მერიის შენობაში (მის: საგარეჯოს მუნიციპალიტეტი, დავით აღმაშენებლის ქუჩა N9)
• 2024 წლის 8 თებერვალს 15:00 საათზე საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფ. ყანდაურას საჯარო სკოლის შენობაში

Mining of minerals (sand and gravel) in an open pit manner by "Makro Construction" LLC, in the territory of Sagarejo municipality.
The written comments and opinions related to the scoping report for the planned activity should be sent to the National Environmental Agency by February 12, 2024, at the address: St. Tbilisi, D. Agmashenebeli Avenue, N150, or sent to e-mail: eia@mepa.gov.ge.
For detailed information, see the link: https://ei.gov.ge/ka/info/e04669ab-f1a1-4533-b9ee-8d26be70a89c.
• Public hearings of the scoping report for the planned activity will be held: • February 8, 2024, at10:00 in the Sagarejo Municipality City Hall building (in Sagarejo Municipality, Davit Agmashenebeli Street N9)
• On February 8, 2024, at 15:00 in the village of Sagarejo municipality, in the building of Kandaura Public School