გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრი აქვეყნებს დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშებს:
შპს „ცენტრა თბილისის ტერმინალის“ მიერ გარდაბნის მუნიციპალიტეტში ნავთობპროდუქტების საცავის, ბიტუმის საწარმოს (სარეზერვუარო პარკი) რეკონსტრუქცია, მშენებლობა და ექსპლუატაცია
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ, წარუდგინოთ სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2024 წლის 20 თებერვლის ჩათვლით მისამართზე: ქ. თბილისი, დ. აღმაშენებლის გამზირი N150 ან გაუგზავნოთ ელ-ფოსტაზე: eia@mepa.gov.ge
დეტალური ინფორმაციისთვის იხილეთ ბმული - https://ei.gov.ge/ka/info/8d7ed7cd-6727-4a58-867d-d05375fa6459
• 2024 წლის 15 თებერვალს 12:00 საათზე გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფ. აღთაკლიის ადმინისტრაციული ერთეულის შენობაში

Reconstruction, construction, and operation of an oil product storage and Bitumi plant (reservoir park) in Gardabani municipality by Centra Tbilisi Terminal LLC
Kvemo Kartli, Gardabani, Village Agtakla, Kvemo Kartli, Gardabani village. Agthaklia, in Gardabani municipality, is Agthaklia village
The EIEC of the Ministry of Environmental, Protection, and Agriculture of Georgia publishes the scoping reports for the planned activity:
The written comments and opinions related to the scoping report for the planned activity should be sent to the National Environmental Agency by February 20, 2024, at the address:  Tbilisi, D. Agmashenebeli Avenue, N150, or sent to e-mail: eia@mepa.gov.ge
For detailed information, see the link: https://ei.gov.ge/ka/info/8d7ed7cd-6727-4a58-867d-d05375fa6459
• On February 15, 2024, at 12:00 in the village of Gardabani Municipality, in the building of the administrative unit of Agtaklia